Oznaki inwazji pluskiew

Oznaki inwazji pluskiew

Pluskwy są płaskie i niewielkie, dzięki czemu mogą łatwo ukryć się przed wzrokiem w ciągu dnia, kiedy nie są aktywne. Ukrywają się w materacach, ramach łóżek, pościeli, meblach, dywanach, listwach przypodłogowych i bałaganie w sypialni. Najczęściej spotyka się je w szwach materacy lub w sprężynach skrzynkowych. Jednak nie jest konieczne zlokalizowanie okazu, aby zidentyfikować ich obecność. Ich odchody pozostawiają brązowe lub czarne plamy na materacach i pościeli, a plamy krwi mogą być widoczne w miejscach, w których przypadkowo zostały zmiażdżone pluskwy.

Pluskwy są zwykle przewożone w bagażu, co pozwala im rozprzestrzeniać się wszędzie tam, gdzie osiedlą się ludzie. Inwazje stały się problemem w gospodarstwach domowych, hotelach, akademikach i innych miejscach zamieszkania. Ze względu na ich niewielkie rozmiary i skłonność do ukrywania się w materacach i meblach kontrolowanie inwazji pluskiew może okazać się trudne.

Obecność tylko jednej płodnej samicy pluskiew w przyjaznym środowisku, takim jak mieszkanie lub dom, wiąże się z dużym ryzykiem, że plaga stanie się faktem. Zdrowa, karmiona krwią samica pluskiew może wyprodukować od 200 do 500 zdrowych jaj w ciągu swojego życia i może składać od 2 do 5 jaj dziennie. W związku z czym prawdopodobieństwo inwazji pluskiew jest bardzo wysokie. Można je powstrzymać dzięki kontroli pluskiew wykonanym przez ciebie lub naszych specjalistów. W celu wyeliminowania inwazji zatrudnij profesjonalistów zajmujących się zwalczaniem szkodników z SOSinsekt24.