Pluskwy w biurach​

Pluskwy w biurach​

Plagi pluskiew występują w całym kraju. Bez względu na warunki sanitarne czy poziom dochodów zgłaszano je w miejscach od domów po firmy. Pluskwy można również znaleźć w biurach, jeśli przypadkowo zostaną przeniesione w torbach lub innych rzeczach osobistych.

Biura stanowią dobre środowisko dla pluskiew, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że pracownik lub gość wniesie do biura pluskwy. W przestrzeni biurowej, pojawiają się liczne pęknięcia, luki i ukryte miejsca, które tworzą doskonałe miejsca schronienia pluskiew, a dobre warunki, odpowiednie temperatury i wilgotność, przyczyniają się do i tak już korzystnego miejsca do życia. Ponadto, jeśli biuro nie jest obsadzone po zmroku, czyli w czasie, gdy pluskwy zwykle próbują żerować, pracownicy biura mogą nie zdawać sobie sprawy z problemu pluskiew, dopóki populacja nie powiększy się i ktoś zobaczy głodną pluskwę, która żeruje lub gryzie w ciągu dnia. Pluskwy to małe, nocne owady, które chowają się w ciasnych przestrzeniach. Jeśli nie jesteś w stanie zlokalizować samych owadów wezwij pomoc z SOSinsekt24.

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zabrania pluskiew do domu z biura, jest natychmiastowe poinformowanie przełożonego lub kierownika, że ​​zaobserwowano pluskwy lub inne dowody ich obecności. W ten sposób kierownik biura może skontaktować się ze specjalistą od zwalczania szkodników w biurze, aby sprawdzić i przygotować plan zwalczania pluskiew, który pomoże zlikwidować pluskwy.

Inne ważne kwestie obejmują częste sprawdzanie, czy w biurze nie ma pluskiew, a także sprawdzanie toreb, aktówek, kurtek, dokumentów lub czegokolwiek innego, co pluskwa może wykorzystać do „podróży” z tobą do domu.