Jak wykryć pluskwy?

Jak wykryć pluskwy?

Wykrywanie pluskwy

Wykrywanie pluskwy może być trudne, ponieważ są one małe i potrafią ukryć się w maleńkich pęknięciach i szczelinach. Jednak ślady inwazji pluskiew można znaleźć w pościeli i na materacach. Żywe pluskwy pozostawiają skupiska ciemnobrązowych lub czarnych plam wysuszonych ekskrementów na porażonych powierzchniach. Pluskwy wydzielają również subtelny, słodki, stęchły zapach.

Pluskwy zwykle znajdują się w pobliżu miejsc, w których ludzie spędzają dużo czasu, a ponieważ pluskwy mają spłaszczone ciała, lubią wchodzić w małe pęknięcia i szczeliny w pobliżu miejsc, w których ludzie śpią. Przykłady obejmują materace, sprężyny skrzynkowe, zagłówki, podnóżki, ramy łóżek i inne meble, które znajdują się blisko łóżka.

Inne typowe miejsca to listwy podłogowe, listwy okienne i drzwiowe oraz miejsca, w których krawędzie wykładziny stykają się ze ścianą. Wiadomo, że pluskwy występują w wielu różnych lokalizacjach, jeśli ich populacja jest duża to rozpraszają się z bardziej powszechnych obszarów do obszarów, gdzie zwykle są mniej prawdopodobne.

Pluskwy można łatwo przetransportować do wcześniej niezainfekowanych mieszkań.

Jeśli wykryłeś inwazję pluskiew w swoim domu, to bezzwłocznie skontaktuj się ze specjalistą z SOS Pluskwy 24h.