Pluskwy w poduszkach​

Pluskwy w poduszkach​

Materace i poduszki stanowią potencjalne siedliska dla pluskiew. Poduszki mogą być również gospodarzem jaj pluskiew, co czyni je potencjalnym punktem inwazji pluskiew.

Możliwym znakiem, że pluskwy zaatakowały poduszki, może być pojawienie się ugryzień. Chociaż niektóre osoby nie odczuwają żadnej reakcji na ukąszenia pluskiew, niektóre ukąszenia przekształcają się w czerwone guzki w ciągu kilku dni. Te ugryzienia, znane również jako grudki lub bąble, mogą pojawiać się w rzędzie.

Jeśli doświadczysz czegoś, co uważasz za ugryzienie przez pluskwę, dokładnie sprawdź swoją poduszkę. Małe, ciemne plamki odchodów pluskiew mogą być wskaźnikami obecności owadów. Słodki, stęchły zapach może również wydobywać się z zainfekowanych poduszek, materacy lub prześcieradeł.

Pranie poduszki i poszewki na poduszkę może tymczasowo usunąć te rzeczy z pluskiew. Jednak pluskwy często atakują wiele innych miejsc w pomieszczeniach mieszkalnych i nie jest łatwo je wytępić przez właścicieli domów. Jeśli podejrzewasz inwazję pluskiew, skontaktuj się ze specjalistą od zwalczania szkodników SOSinsekt24, aby umówić się na konsultacje.