Zapobieganie inwazji karaluchów w mieszkaniach i domach

Zapobieganie inwazji karaluchów w mieszkaniach i domach

Karaluchy na tekturze
Wyeliminowanie karaluchów w mieszkaniu wymaga wspólnego wysiłku ze strony mieszkańców jak i specjalistów od zwalczania szkodników. Karaluchy często są w stanie uniknąć domowych sposobów ich zwalczania. Najskuteczniejszą metodą ochrony przed karaluchami jest współpraca profesjonalisty z SOSinsekt24 i najemcy lokalu.

Specjalista podejmie środki, aby zapobiec inwazji populacji karaluchów w twoim domu. Warto pamiętać, że naczynia należy umyć i schować. Żywności nigdy nie należy zostawiać na ladach lub stołach. Wadliwa instalacja wodno-kanalizacyjna i potencjalne nieszczelności powinny być naprawiane Śmieci powinny być wyrzucane codziennie. Wszystkie dziury i pęknięcia w sufitach i ścianach należy niezwłocznie naprawić. Wszelkie oznaki inwazji karaluchów należy natychmiast zgłaszać do profesjonalnej firmy oraz administracji.

W przypadku inwazji najprawdopodobniej konieczne będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników. Niektóre profesjonalne firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników oferują nie tylko doraźne działania, ale również zapobiegawcze (jak np. uszczelnianie mieszkań)

Administracja budynku powinna informować lokatorów o wszystkich planach zwalczania szkodników, zapewniając podjęcie odpowiednich środków przygotowawczych i środków bezpieczeństwa zarówno przed, jak i po zabiegu.