Jakie są oznaki inwazji karaluchów?

Jakie są oznaki inwazji karaluchów?

Gdzie kryją się karaluchy?
Karaluchy to nocne owady. Wolą żyć i żywić się w ciemności, więc karaluch widziany w ciągu dnia jest możliwą oznaką plagi. Karaluchy preferują ciemne, wilgotne miejsca do chowania się i rozmnażania. Można je znaleźć za lodówkami, zlewami i piecami, a także pod odpływami podłogowymi oraz wewnątrz większych urządzeń. Ponieważ mogą spłaszczyć swoje ciała, aby zmieścić się w wąskich miejscach, karaluchy można również znaleźć pod gumowymi matami, za tapetą i w pęknięciach ścian.

Odchody karalucha
Podczas obecności widoczne będą odchody karaluchów. Małe płocie wytwarzają kał przypominający fusy z kawy lub czarny pieprz, podczas gdy większe płoci wydalają cylindryczne odchody. Ilość widocznych odchodów jest często dobrym wskaźnikiem poziomu lub czasu trwania plagi.

Nieprzyjemne zapachy
Niektóre gatunki wydzielają nieprzyjemne zapachy. W przypadku poważnej inwazji może wystąpić silny zapach oleju lub stęchlizny. Ciała martwych karaluchów można również znaleźć w całym domu.

Jajka karaluchów
Owalne skrzynki na jajka, są czasami widoczne za meblami i w innych ukrytych miejscach, takich jak przestrzenie między książkami.

Jak pozbyć się karaluchów?
Jeśli uważasz, że zauważyłeś plagę karaluchów w swoim domu, skontaktuj się ze specjalistą od zwalczania szkodników z firmy sosinsekt24.