Czy karaluchy gryzą?

Czy karaluchy gryzą?

Ukąszenia karalucha
Karaluchy to zwierzęta wszystkożerne, które jedzą rośliny i mięso. Odnotowano, że jedzą ludzkie mięso u żywych i umarłych. Ukąszenia mogą zmieniać się w obrzęki.

Dlaczego karaluchy gryzą?
Karaluchy raczej nie gryzą żywych ludzi, wyjątkiem być może przypadek ekstremalnych plag, w których populacja karaluchów jest duża, a żywność jest ograniczona. W większości sytuacji karaluchy nie gryzą ludzi, jeśli istnieją inne źródła pożywienia, takie jak pojemniki na śmieci lub wyeksponowana żywność.

Zbyt wiele karaluchów może być niebezpiecznych
Gdy liczba karaluchów nie jest kontrolowana, populacja może przerosnąć obecne źródła pożywienia. Gdy jedzenie stanie się ograniczone, karaluchy będą zmuszone do jedzenia innych rzeczy, których normalnie by nie zjadły. Zazwyczaj działania są podejmowane jeszcze zanim populacje osiągną poziom niekontrolowany.

Głodne karaluchy na morzu?
Najpoważniejsze przypadki gryzienia ludzi przez karaluchy miały miejsce na statkach. Udokumentowano, że niektóre karaluchy na statkach morskich stały się tak liczne, że obgryzały skórę i paznokcie osób na pokładzie. Niektórzy marynarze donosili nawet, że noszą rękawiczki, aby karaluchy nie mogły gryźć palców.

Spośród wielu gatunków karaluchów, to karaczan amerykański Periplaneta americana i Periplanetaaustralasiae najczęściej gryzą ludzi. Karaluchy prusaki są również gryzą ludzi.